תוכנית עסקית

תכנית עסקית – הוראות התפעול של העסק שלכם

 

אז החלטתם כי החזון של הקמת עסק עומד להתגשם, פתחתם חסכונות ואתם נחושים להתחיל עם כל מה שצריך לבניית עסק חדש. חשבו קודם, האם יש לכם ניסיון בניהול עסק? האם היו לכם עסקים קודמים שלא צלחו? האם עשיתם בירור מה אומרת הסטטיסטיקה על עסקים חדשים? כמה נסגרו וכמה נפתחו בכל שנה? מי שרד ומי לא?

תכנון תוכנית עסקית

זה בדיוק העניין, שיש לפנות ליועצים עסקיים ולא חסרות חברות של אנשי מקצוע שלשם כך למדו כלכלה ומנהל עסקים ועבדו שנים בתחום. הא' ב' של כל עסק, היא בניית תכנית עסקית. אלה הם בפירוש הוראות ההפעלה של כל עסק ולא רק לטוח הקצר. ניתן להוריד קשיים עתידיים ולהתגבר עליהם, להציב יעדים על פי זמנים וכן , דרכי פעולה להשגה של היעדים אליהם אתם מעוניינים להגיע.

ענו על כמה שאלות בסיסיות לגבי החזון שלכם מהעסק

יועץ עסקי, ישאל אתכם כמה שאלות, לפני שהוא יבצע עבורכם בניית תכנית עסקית,. כגון מה החזון שלכם בעסק, מה אתן מצפים ממנו? תוך כמה זמן נראה לכם שהוא יעבוד ותוכלו לעמוד על הרגליים, האם יש עסקים מתחרים בתחום שלכם? מה היתרונות שלכם מול אותם העסקים? ועוד כהנה וכהנה. יש להגיע עם הרעיון העסקי, לחברת ייעוץ עסקית, כי ייתכן והרעיון שלכם אינו טוב מספיק, או שהיועץ העסקי, יעניק לכם רעיונות טובים יותר לפתיחת עסק שעשוי להצליח יותר.

יש לציין כי אחד השלבים החשובים בבנייה של תכנית עסקית, היא ההבנה  של תמחור המוצרים, הרווח שיהיה לכם, ההוצאות ועוד. יש לצין, כי כמות הרווחים שאתם מצפים לה תהיה הגיונית בהשוואה למדדים כיום, כלומר, מצב השוק,  אם יש ביקוש למוצר או לשירות שאתם מעוניינים למכור, היתרונות של המתחרים במכירת אותו המוצר וכדומה. המטרה הינה להציב יעדים הגיוניים ככל שניתן.

יועץ עסקי- ההצלחה שלך היא גם ההצלחה שלו..

כדאי כי אחת ההוצאות החשובות ביותר שלכם, לפני פתיחת העסק, תהיה על חברה שיש בה יועצים עסקים, או פנייה ליועץ עסקי עצמאי שיש לו ניסיון של הרבה שנים בתחום.. אחד מהיועצים העסקיים הבולטים היום, הוא שמעון שמונר, אשר למד כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן וכבר משנת 2000, הוא יועץ עסקי נבחר. מר שמונר, עשה חיל בשנות עבודתו, סייע להרבה בעלי עסקים קטנים ובינוניים לפצוח עסקים וליווה אותם עד שהעסק החל לפעול כשורה.

 שמעון שמונר, יסייע לכם בבנייה של תכנית עסקית לאחר שיברר אם העסק שלכם עשוי להיות רווחי, יסייע לכם בהשגה של תזרים מזומנים, ניהול אשראי מול הבנקים, מציאת הלוואות מקרנות המדינה ללא ריבית גבוהה ועוד. מר שמונר, מבצע את הייעוץ העסקי במחיר מסובסד, היות והוא מטפל בלקוחות ע"י מעוף- שהיא סוכנות לעסקים קטנים באמצעות משרד העלייה והקליטה, כי שירותים אילו מסובסדים בחלקם הגדול. מר שמונר הוא יועץ עסקים מורשה, מטעם המשרד למסחר ותעשייה וזכה בשנת 2015,  כיועץ מצטיין מטעם המשרד לעלייה.

רשימת מסמכים לצורך תוכנית עסקית

 1. רשימת מסמכים לתוכנית עסקית  לקרנות מימון .
 2. דו"חות מבוקרים לשנים: 2013-2015., והחל מה-01/08/16 גם חברה קטנה.
 3. מאזן בוחן מלא לשנת 2016 (תוצאתי + מאזני).
 4. דו"חות מע"מ חודשיים או דו חודשיים לשנה קלנדרית אחרונה.
 5. טפסי 102 / ביטוח לאומי עובדים שנה קלנדרית אחרונה.
 6. תדפיס רשם החברות (לחברה בלבד)/תדפיס מרשם העמותות (לעמותה בלבד).
 7. דו"ח ריכוז יתרות ודפי חשבון 3 חודשים אחרונים בכל חשבונות העסק / חברות קשורות. לעוסק מורשה יש לצרף את כל חשבונות העו"ש האישים של בעל העסק.
 8.  דו"חות פירוט ניכיונות ודו"חות פירוט הלוואות / לוחות סילוקין לכל הלוואות העסק.
 9. במקרה של עוסק מורשה שאינו חברה, דו"חות רווח והפסד, ושומות מס ותעודת עוסק מורשה.
 10. הצעות    מחיר לציוד  / שיפוץ   / ריהוט / פרסום  ושיווק קמפיין  פרסומי  / רכישת  מלאי
 11. צילום  ת.  זהות
 12. מכתבי  הכוונות  לשת"פ  במידה ורלוונטי  .

להורדת הטופס בפורמט PDF 

pdf-logo

ליצירת קשר השאירו פרטים:

Call Now Button UA-93482103-1